Airtac SDA: Compact Air Cylinder, Double Acting - SDA25X45S  Pneumatic Cylinder
Quantity
Compact pneumatic cylinder, double acting, 25mm Bore, 45mm Stroke, with Magnet, Female thread
    • Compact structure can effectively save installation space.
    • Mounting accessories with various specification are optional.
Acting Type Double Acting
Bore Size Ø 12 mm – Ø 100 mm
Stroke Range 5 – 100 mm (customizable)
Operating Pressure 0.1 – 1.0 MPa
Temperature Range –5 °C to +70 °C
🔸 Recommended Accessories
For optimal performance, combine with Airtac Solenoid Valves (4V series), FRL Units, and Magnetic Sensors.