Airtac MI: Round Body Air Cylinder, Double Acting - MI10X150CA
Sale Sold out
Taxes included.
Quantity
Round body pneumatic cylinder, double acting, Stainless Steel, 10 mm bore size, 150mm stroke, without magnet, Pivot type back coverThe Airtac round body air cylinder, MI10X150CA, is suitable for use in your pneumatic systems.
Airtac MI cylinders are a functional replacement for the SMC C85 series cylinders.
Product Features:
1.In accordance with ISO6432 standard (8mm - 25mm bore size)